טיפול הומאופתי בגיל המעבר

תקופת גיל המעבר (מנופאוזה) היא תקופה בחיי האישה שמתחילה בגילאי 48-55, שבה היא מפסיקה לבייץ ולקבל מחזור. השחלות של האישה מאיטות את פעילותן ומפסיקות את יצור האסטרוגן וגופה מתאים את עצמו למצב החדש. בגלל שינויים הורמונליים את מרגישה כל מיני שינויים ותופעות שלא הכרת בעבר וחשוב שתדעי שמדובר במשהו שנשים רבות עוברות ושזוהי תופעה טבעית. נשים מסוימות מקבלות את השינויי בקלות וחלק מהן יכולות ממש לסבול לפחות מחלק מתופעות הלוואי הללו: גלי חום (שיכולים להופיע מספר פעמים ביום ואפילו כל כמה דקות , תחושת החום מגיעה בגלים, רגע אחד חם לך מאד ורגע אחריו את בסדר או שקר לך), תופעה של יובש בנרתיק (בשל המחסור באסטרוגן העור נעשה דק, ההפרשות פוחתות וזה יכול לפגוע בקיום יחסי מין ופציעה של הנרתיק), אוסטאופורוזיס (ירידה בצפיפות העצם המגבירה את הסיכוי לשברים בגיל מבוגר יותר), דופק מהיר (תחושות שהלב עובד מהר, חוסר נשימה, פלפיטציות), הזעה מוגברת, מצבי רוח והפרעות בשינה (שמאד נפוצות בגיל הזה).

את לא חייבת לסבול!

בהומאופתיה אנו מתייחסים לכל תופעות לוואי אלו שנובעות מהשינויים ההורמונליים וזוהי אחת הדרכים הטבעיות המומלצות ביותר לעזור לגוף לאזן את עצמו ולהרגע.

הטיפול הקונבנציונלי בגיל המעבר כולל מתן טיפול הורמונלי חלופי (הורמונים סינטטים שאמורים להחליף את ההורמונים הטבעיים שהיו קיימים עד עכשיו בגוף). למתן טיפול הורמונלי חלופי יש יתרונות וחסרונות וכל אישה חייבת לוודא שהיא יכולה לקבל טיפול כזה והוא אינו מסכן אותה (נשים שחלו בסרטן או שנמצאות בקבוצת סיכון אסור להן לקבל טיפול כזה).

האם הסיכונים שבקבלת טיפול הורמונלי חלופי שווה את ההקלה שבתופעות הלוואי של גיל המעבר?

על פי הרפואה האלטרנטיבית ישנן מספר ההמלצות שרצוי לאמץ:

רצוי להוסיף לתזונה מוצרים שמכילים סידן (טחינה, שקדים, אצות ים, שומשום, סרדינים, חרובים כוסמת, פטרוזיליה ועוד) בגלל הסיכון המוגבר לאוסטאופורוזיס, רצוי מאד להוסיף ויטמינים (D+E) ולהגביר פעילות גופנית. הוספת הרגלים אלו לבדם יכולים לעזור לגוף להתמודד עם השינויים ההורמונליים. ויטמין E חשוב במיוחד בגלל ההשפעה שלו על זרימת הדם, וקרישתו שקשורים לתופעת גלי החום.
חשוב לאכול הרבה פירות וירקות, דגים (בעיקר מהים הצפוני כמו סלמון, מקרל, קוד, הליבוט).
אני ממליצה גם להוריד את כמות הקפאין שאת שותה, כי הוא מגביר את גלי החום.
דגנים מלאים וקטניות עוזרים מאד לגוף להחזיר את האיזון ההורמונלי ולסלק פסולת מהגוף, וחומרי פירוק של הורמונים מיותרים. דווקא סויה, מומלצת בגיל המעבר , בשל יכולתה להוריד את תדיררות גלי החום והיובש בנרתיק. הסויה מכילים חומרים דמויי אסטרוגן שנקראים פיטואסטרוגנים ובגיל המעבר כשהגוף מייצר פחות ופחות אסטרוגן, הסויה מסייע לשמור על רמות אסטרוגן מאוזנות יותר. לנשים שעברו סרטן, לא מומלץ לצרוך הרבה סויה.

במידה והמצב לא משתפר אני ממליצה על טיפול הומאופתי שעוזר לגוף לעבור תקופה זו ללא תופעות גיל המעבר. הרמדי ההומאופתית מגבירה את חוזקו של הגוף, משפרת את השינה, מעלימה את גלי החום, ופועלת עם הגוף בעדינות למשך כל התקופה הזאת של השינויים.

להבדיל מטיפולים הורמונליים חלופיים, הרמדי ההומאופתית ניתנת לתקופה מסוימת וכשהיא מסיימת את תפקידה הגוף נשאר מאוזן ורגוע ואין צורך להמשיך ולקחת אותה כל החיים.

אתן דוגמא קצרה לגבי שלוש רמדיס הומאופתיות שמשמשות לטיפול בגיל המעבר:

SEPIA: מעולה לאיזון הורמונלי ומחזירה לגוף את היכולת לווסת את עצמו בצורה עדינה וללא הפרעות נוספות. אישה שצריכה לקבל ספיה אוהבת מאד ספורט וריקוד, אוהבת להיות עצמאית ולא אוהבת שמתנגדים לה, היא אוהבת מאד את הים ואוכל חמוץ, גלולות נגד הריון או טיפולים הורמונליים מאד קשים לה, והיא יכולה לסבול גם מצניחת רחם , אנמיה ועצירות.

הרמדי השניה NAT MUR: אם את צריכה לקבל את הרמדי הזאת, את חושבת הרבה על העבר, את יותר עצורה ולא משתחררת בקלות, את אוהבת מאד הים ואוכל מלוח (בדרך כלל מוסיפה מלח לאוכל בלי לטעום אותו) את נפגעת בקלות אבל לא מראה את זה. הרמדי הזו יכולה להיות מעולה אחרי מצב רגשי של אבל או צער עמוק. מערכות יחסים בחייך מאד חשובות לך ואת משקיעה בהן המון מאמץ.

רמדי נוספת חשובה היא הLACH: נשים שצריכות את הרמדי הזאת, הן פעילות מאד, מדברות מהר, חוות רגשות עזים, ומנסות לשלוט בהם בחוזקה. הן נאמנות מאד למשפחה ולחברים ודורשות מהם את אותה נאמנות. כל דבר קטן מקפיץ אותן, והן מלאות תשוקה ורגש. הן מדברות מהר ,חושבות מהר, בעלות מחשבה חריפה ומבינות עניין. מבחינה פיזית, ההחמרה תהיה בבוקר , תמיד בזמן היקיצה וכשחם. מקלחות קרות עוזרות להן להרגיע את הסימפטומים. הן לא אוהבות שיש בגד שלוחץ על הגוף במיוחד באזור הצוואר והבטן. רוב הסימפטומים הם בצד שמאל. הרמדי מאזנת את העוצמות באישה כזו והיא נרגעת קצת ומתאזנת. בעקבות הטיפול קל לה יותר להתמודד עם השינויים הגופניים שגופה עובר, והכל נעשה מותאם יותר למצב הפיזי והרגשי. הרמדי מתאימה גם לנשים שכל המחלות שלהן התחילו לאחר הכניסה לגיל המעבר.

נשים לא יודעות שניתן לטפל בעזרת הומאופתיה בנשים שגיל המעבר שלהן מתחיל מוקדם מדי. אחת מהרמדיס שיכולות מאד לעזור היא BAMB-a שעשויה מצמח הבמבוק. רמדי זו מעולה לבעיות הורמונליות, לאיזון הורמונלי, לדכאון אחרי לידה שנובע מחוסר איזון הורמונלי.  הרמדי מעולה לנשים שמרגישות שהכל גדול עליהן, קשה להן מאד, הן מרגישות שהן צריכות תמיכה. אישה שצריכה את הבמבוק, מרגישה תשישות, ומצד שני רצון לצחקק.

אלו רק דוגמאות ובאבחון בקליניקה כל אחת מקבלת את הטיפול שהכי נכון עבורה. הטיפול ההומאופתי יעיל מאד ותוך זמן קצר איכות החיים משתפרת משמעותית: השינה טובה יותר, גלי החום פוחתים משמעותית ואפילו נעלמים, ויש איזון של הגוף והנפש.

התקשרי : 054-6927219